Firma Artweger jest firmą rodzinną z siedzibą w Bad Ischl. Jako producent wysokiej jakości ekranów prysznicowych, pryszniców parowych oraz połączonych pryszniców i wanien TWINLINE od ponad 80 lat łączymy projektowanie innowacji z tradycyjnymi rzemiosłami. Zatrudniając ponad 200 pracowników w naszej siedzibie w Salzkammergut, projektujemy, rozwijamy i produkujemy wysokiej jakości produkty, aby przybliżyć funkcjonalną estetykę do łazienki. Wspieramy naszych partnerów w specjalistycznych sklepach i instalacjach w ich codziennych wyzwaniach z kompleksowym programem usług.

Posiadając ponad 50% udział w eksporcie, Artweger jest znaną marką w całej Europie. Najważniejszymi rynkami dla Artweger są Niemcy, Szwajcaria, Francja, Belgia, Holandia i Luksemburg.W ostatnim czasie także Polska.

Innowacyja od samego początku

Odkąd Anton Artweger założył przedsiębiorstwo w 1923 r., Chęć ciągłego przynoszenia użytecznych, praktycznych nowinek stała się siłą napędową firmy. Wszystko zaczęło się od drewnianej klamerki  do bielizny. W 1958 r. Nastąpił legendarny stojak na ubrania Ruck-Zuck naścienny z mechanizmem warkocza. W 1975 r. Artweger otworzył całkowicie nowy rynek z pierwszym kabiną prysznicową, który zapewniła firmie bezpieczne miejsce w austriackich łazienkach. Obecnie Artweger jest marką premium dla wysokiej jakości kabin prysznicowych i specjalizuje się w rozwiązaniach niestandardowych.
W 2006 roku firma Artweger wprowadziła na rynek TWINLINE, pierwszą kombinację pełnoprawnego prysznicu i wygodnej wanny. Kilka lat później Artweger stworzył nowy wzorzec dla pryszniców parowych z Body + Soul, a następnie grał w pierwszej lidze designu.

Unikalny TWINLINE

Firma Artweger wprowadziła na rynek nowatorską nowość wraz z rozwojem TWINLINE. Jest to pierwsza kombinacja pełnoprawnego prysznica i wygodnej wanny. Z jednej strony wanny otwierają się prawie do poziomu podłogi tak, że można łatwo dostać się tak, jak w brodziku. Pełne szklane drzwi prysznicowe mocno zamykają wanną i zapewniają ochronę przed rozpryskiem wody podczas kąpieli. Jest to w pełni nowa kategoria produktów, dla której Artweger otrzymał wiele nagród i nagród konsumenckich, które są eksportowane w całej Europie.